5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Artur Niesłuchowski: Jesteśmy bardzo zdeterminowani

3 min read

Piłkarze ręczni plażowi BHT Auto Forum Petry w najbliższy weekend będą gospodarzami trzeciej edycji turnieju Beach Handball Płock.

Beach Handball Płock będzie drugim turniejem eliminacyjnym mistrzostw Polski. Pierwszą odsłoną tegorocznego cyklu były zawody rozegrane w miniony weekend w Inowrocławiu, gdzie bezkonkurencyjny okazali się obrońcy mistrzowskiego tytułu – zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock.

– Jeśli chodzi o zawody w Inowrocławiu to jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojej postawy. Tegoroczny cykl mistrzostw Polski składa się tylko z trzech turniejów, dlatego słabsza dyspozycja podczas jednego z nich może przekreślić nasze szanse na obronę mistrzowskiego tytułu – mówi Artur Niesłuchowski, prezes BHT Auto Forum Petry Płock – Dlatego mocno przygotowywaliśmy sie do tego turnieju wraz z naszą młodzieżą na Sobótce. To dzięki naszej ciężkiej pracy na treningach, także wcześniejszemu turniejowi, który rozegraliśmy w maju w Grecji uzyskaliśmy przewagę nad pozostałymi zespołami i zdominowaliśmy rozgrywki w Inowrocławiu, pewnie wygrywając w każdym spotkaniu 2:0.

W Inowrocławiu wystąpił również drugi zespół Petry – z rocznika 1997. W fazie grupowej młodzi płocczanie pokonali rówieśników z Damy Radę Inowrocław 2:0, ulegli FAZ Gdańsk 1:2, przegrali z BHT GRU Piotrków Trybunalski 1:2 i zwyciężyli Orły Olsztyn 2:0. W spotkaniu o piąte miejsce Petra 97 pokonała gospodarzy turnieju 2:1.

– Nasza młodzież doznała porażki w meczach z Piotrkowem i gdańszczanami, ale o ich niepowodzeniu dwukrotnie decydowały shoot-outy. Zabrakło im niewiele, żeby osiągnąć lepszy rezultat – wyjaśnia Niesłuchowski.

Z kolei w najbliższy weekend szczypiorniści Petry będą chcieli przed własną publicznością potwierdzić dominację na krajowym podwórku. Aktualni mistrzowie i zdobywcy Pucharu Polski należą do głównych faworytów w całym turnieju, lecz jak ocenia Niesłuchowski jego zespół stoi przed cięzkim zadaniem, bowiem obsada tegorocznych zawodów jest wyjątkowo silna.

– Przed nami impreza w Płocku, która ma dla nas niezwykle istotne znaczenie. Jesteśmy gospodarzami, dwukrotnie wygrywaliśmy ten turniej i jesteśmy zdeterminowani, żeby znów powalczyć o triumf. Ale w tym roku nie będzie o to łatwo, bowiem do naszego miasta, oprócz silnych polskich ekip, przyjeżdżają mocne europejskie zespoły. Mam tu na myśli kadry Norwegii, reprezentację Ukrainy czy holenderski Camelot. Będą to dla nas wymagający przeciwnicy. Jesteśmy bardzo zmotywowani, aby ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie to najtrudniejszy dla nas turniej z tych, które dotychczas były rozgrywane w Płocku – podsumowuje Niesłuchowski.

Oficjalne otwarcie zawodów planowane jest w sobotę o godzinie 12. Mecze fazy grupowej będą rozgrywane w sobotę w godzinach od 9 do 22. W niedzielę dokończenie zmagań w grupach a od godz. 13 drużyny przystąpią do zmagań w fazie pucharowej. Finały w kategorii kobiet i mężczyzn zaplanowano na godz. 17.

Dokładny harmonogram imprezy oraz podział na grupy znajdziecie tutaj w poprzedniej zapowiedzi turnieju.

Uwaga! Dla tych, którzy nie będą mogli w weekend zobaczyć na żywo zawodników w akcji, dostępna będzie transmisja internetowa. Rywalizacje drużyn będzie można śledzić między innymi na naszym portalu na specjalnym live-streamie. Zapraszamy!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.