5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Auto Forum Petra rozpoczyna sezon

3 min read

Drużyna BHT Auto Forum Petra Płock w dniach 20-22 maja rozegra finałowy turniej European Beach Handball Tour w greckich Salonikach. W zawodach weźmie udział 10 zespołów męskich i żeńskich, które zostały wyłonione w zeszłorocznych kwalifikacjach.

Aktualni Mistrzowie i zdobywcy pucharu Polski turniejem w Salonikach oficjalnie rozpoczną zmagania w sezonie 2016. Zawodnicy Petry obecnie przygotowują się w Płocku do rozgrywek – Obecnie ciężko trenujemy i dopinamy rzeczy związane z wyjazdem do Grecji – mówi prezes BHT Petry, Artur Niesłuchowski. – Nasz wylot poprzedzi turniej towarzyski, który zostanie rozegrany w niedziele 15 maja na płockiej Sobótce; dzień później dotrzemy do Salonik, gdzie weźmiemy udział w turnieju przygotowawczym do finałowych rozgrywek.

W fazie grupowej turnieju ekipa Petry zmierzy się z zespołami BHC 2areg (Serbia), Detono Zagreb (Chorwacja), BHC SKKM-Ekaterinodar (Rosja) oraz BHC Sesvete (Chorwacja).

– Faworytami grupy są Rosjanie. Jest to jedna z najbardziej doświadczonych ekip na plażowych boiskach, wielokrotni finaliści turnieju. Rok temu zajęli w finale drugie miejsce, ale nie należy zapominać, że ostatnio triumfowali w turnieju na Wyspach Kanaryjskich – ocenia przeciwników kapitan Petry, Adrian Fiodor. – Bardzo mocni są też Chorwaci, obecni mistrzowie, z którymi po zaciętym boju udało nam się wygrać w listopadzie w meczu o trzecie miejsce. Z Serbami z 2areg nie mieliśmy jeszcze okazji się mierzyć, ale wiem, że w tym zespole występuje kilku reprezentantów swojego kraju, więc będzie to wymagający przeciwnik. Jesteśmy świadomi, że nie będzie to łatwy turniej i będziemy musieli wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności, żeby osiągnąć tam dobry rezultat. Jedziemy jednak walczyć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie ukrywamy, że bardzo chcielibyśmy powtórzyć nasz sukces z listopada (trzecie miejsce na Turnieju Mistrzów na Wyspach Kanaryjskich – przyp. red.).

Cały czas niewiadomą jest w jakim składzie mistrzowie Polski polecą do Grecji. Pod znakiem zapytania stoi występ aż trzech zawodników. – Adrian Fiodor na co dzień występuje w zespole I ligi, KS Meble Wójcik Elbląg, które walczy obecnie o awans do najwyższej klasy rozgrywek. Jego dostępność uzależniona będzie od wyniku drużyny z Elbląga w końcowej tabeli pierwszoligowych rozgrywek – dodaje Artur Niesłuchowski. – Łukasz Niedzielak z kolei walczy ze swoją drużyną MKS-em Poznań o utrzymanie w I lidze i tak samo, jak w przypadku Adriana jego obecność uzależniona jest od wyników ostatnich spotkań. Trzecim nieobecnym może być Kacper Adamski, który leczy kontuzje pleców, w jego przypadku czekamy na decyzje lekarzy. Mamy jednak szeroką kadrę i w przypadku absencji któregoś z zawodników w rezerwie pozostają nasi uzdolnieni młodzieżowcy, którzy będą nas wspierać w razie problemów personalnych w tym sezonie.

Mistrzowie Polski udadzą się do Grecji dzięki wsparciu sponsora tytularnego, firmy Auto Forum – autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia – firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka.

Szeroki skład BHT Auto Forum Petra Płock na turniej w Salonikach:
Adrian Fiodor, Artur Niesłuchowski, Tomasz Wiśniewski, Filip Koper, Miłosz Rupp, Łukasz Niedzielak, Adrian Turkowski, Marcin Miedziński, Kacper Adamski, Jakub Moryń, Jarosław Suski, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Michał Kwiatkowski, Konrad Koper.

Petra swój pierwszy mecz rozegra w piątek, 20 maja o godz. 11:00.

Plan gier:

20 maja
11:00 BHT Auto Forum Petra Plock – BHC 2areg
15:00 Detono Zagreb – BHT Auto Forum Petra Plock

21 maja
10:00 BHC SKKM-Ekaterinodar – BHT Auto Forum Petra Płock
16:30 BHT Auto Forum Petra Płock – BHC Sesvete

Z kolei na 22 maja zaplanowano mecze finałowe.

Spotkania EBT Final 2016 będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie turnieju.
Link do transmisji możecie znaleźć tutaj

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.