5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Biała Gwiazda jednym z rywali MUKS Volley.

2 min read

Wisła Kraków i Krótka Mysiadło będą rywalami płockiego MUKS Volley w półfinałach baraży o II ligę siatkówki. Turniej, którego gospodarzem będzie Mysiadło odbędzie się już w przyszły weekend 29 kwietnia – 1 maja.

Regulamin rozgrywek przewiduje dwa etapy gier barażowych. W przyszłym tygodniu rozegranych zostanie osiem turniejów półfinałowych. Z każdego awansują dwa najlepsze zespoły. Następnie w czterech turniejach finałowych, bezpośredni awans do II ligi uzyskają zwycięzcy.

MUKS Volley dostał się do baraży mimo zajęcia trzeciego miejsca w grupie mazowieckiej. Stało się tak, dlatego że nie wszystkie zespoły wyraziły chęć rywalizacji o II ligę, a w niektórych województwach III ligi po prostu nie ma…

Według wstępnego terminarza, płocczanki już w piątek spotkają się z Wisłą Kraków. Następnego dnia czeka ich przerwa, a w ostatnim zamykającym turniej niedzielnym meczu spotkają się z Krótką Mysiadło.

Rywalki płocczanek wydają się silne, ale w zasięgu naszych dziewczyn. Krótka to drużyna , z którą podopieczne Jerzego Chęcińskiego rywalizowały już dwukrotnie i w obu przypadkach … przegrały. W pierwszym, wyjazdowym meczu Krótka zwyciężyła 3-0, ale nie wykazała jakiejś wielkiej dominacji nad płocczankami. Drugi mecz pokazał brak doświadczenia naszego zespołu. Volley prowadził już 2-0 i był kilka piłek od wygrania meczu, jednak rywalki zagrały bardzo ambitnie i zdołały wygrać to spotkanie 3-2.

W całym sezonie mazowieckiej III ligi Krótka przegrała tylko dwa mecze, oba z najlepszym w lidze Nike Ostrołęka (z którym Volley wygrał 3-0 i przegrał 2-3).

Mniej wiadomo o drugiej drużynie , z którą przyjdzie się mierzyć… Krakowska Wisła to czwarty zespół małopolskiej III ligi. Do gier barażowych dostał się w podobnie jak my. Szkoleniowiec płocczanek zdradził nam, że jest to zespół oparty na młodych zawodniczkach, wydający się być w zasięgu . W barwach Wisły występuje, jeszcze niedawno reprezentująca MUKS Volley  Aleksandra Olenderek.

W klubie nie ma presji na wynik. Jest to debiutancki sezon zespołu w III lidze seniorek. Wszystkim dowodzi Jerzy Chęciński – trener i prezes w jednej osobie, na przełomie lat 80-tych i 90-tych zawodnik siatkarskiej sekcji Wisły Płock .

W rozmowie z nami przed rozpoczęciem rozgrywem twierdził, że nie ma zielonego pojęcia jak jego dotychczasowy zespół juniorek poradzi sobie wśród bardziej doświadczonych zawodniczek. Dziewczyny wypadły bardzo pozytywnie. Wraz z Nike Ostrołęka i Krótką Mysiadło zdominowały ligę. Do zajęcia miejsca w pierwszej dwójce czegoś zabrakło, ale pojawiła się szansa występu w barażach. Teraz wszystko w rękach i nogach dziewczyn. Na nic nie ma ciśnienia…

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.