Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Jutrzenka zagra w barażach!

2 min read

W ostatniej kolejce II ligi łódzkiej piłkarki ręczne MMKS Jutrzenki Płock po ciężkim i wyrównanym boju pokonały na wyjeździe ChKS Łódź 21:19 (13:11). Dzięki wygranej, podopieczne Jarosława Krzemińskiego wywalczyły przepustkę do gry w barażach o pierwszą ligę.

Przed tym spotkaniem, płocczanki zajmowały drugie miejsce w ligowej tabeli i miały dwa „oczka” straty do prowadzącej Varsovii, która zakończyła już sezon. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego chcąc wygrać całe rozgrywki i tym samym zagrać w barażu o I ligę, musiały pokonać na wyjeździe ChKS Łódź, choćby różnicą jednej bramki. Ze względu na korzystny dla Jutrzenki bilans bezpośrednich meczów z Varsovią, przy równej liczbie zgromadzonych punktów to właśnie płocczanki przy sobotnim zwycięstwie mogły awansować na pierwsze – premiowane grą w barażach – miejsce. Tak też się stało.

Nasze zawodniczki przez całą pierwszą połowę utrzymywały minimalną, 1-2 bramkową przewagę. Co prawda rywalki zdołały tuż przed przerwą doprowadzić do remisu, jednak ostatnie słowo należało do szczypiornistek Jutrzenki, która zeszły do szatni prowadząc 13:11.

Z kolei drugą część płocczanki rozpoczęły znakomicie. W 40. minucie przyjezdne osiągnęły cztero-bramkową zaliczkę (13:17) i były coraz bliżej zwycięstwa, ale gospodynie nie odpuszczały i na siedem minut przed końcem doścignęły nasz zespół (18:18). Na szczęście, w samej końcówce płockie zawodniczki wygrały wojnę nerwów i ostatecznie pokonały ChKS 21:19!

Tym samym, podopieczne Jarosława Krzemińskiego zakończyły rozgrywki grupy łodzkiej na pierwszym miejscu, co umożliwia im grę w barażu o I ligę. Rywalem Jutrzenki będzie SPR Sośnica Gliwice. Terminy meczów barażowych nie są jeszcze znane. Drugą parę tworzą Sparta Oborniki i Dwójka Łomża.

II liga łódzka – tabela, wyniki, terminarz.

07.05.2016 – godz. 16:00 (Łódź)