Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Królewscy zremisowali w Grodzisku

2 min read

W meczu 20. kolejki III ligi mazowieckiej kobiet podopieczne Adriana Piankowskiego zremisowały na wyjeździe z Mazovią Grodzisk Mazowiecki 1:1. Spotkanie miało dwa różne oblicza.

Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźne dyktando Królewskich, którzy udokumentowali swoją przewagę już w 9. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisała się kapitan zespołu Daria Nowak po dokładnym, prostopadłym podaniu Darii Kusej. W kolejnych minutach płocczanki miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji na zdobycie gola, jednak brakowało skuteczności pod bramką przeciwniczek. Gospodynie natomiast ograniczyły się do przeszkadzania, co dwukrotnie mogło im przynieść wyrównanie, lecz Marcie Hućko udało się zachować czyste konto.

Druga połowa to zwrot w grze Królewskich o 180 stopni. Bardziej agresywna gra w obronie Mazovii oraz statyczna gra pomarańczowych w ataku spowodowały, że płocczanki z trudem mogły wyjść z piłką z własnej połowy. Gdy tylko im się ta sztuka udawała, brakowało możliwości dalszego podania i futbolówka jak bumerang wracała pod bramkę Marty Hućko.

Zawodniczki z Grodziska swój dobry okres gry przypieczętowały trafieniem w 63. minucie meczu. Po pięknym uderzeniu z dystansu Mazovia doprowadziła tym samym wyrównania.

Wynik już się nie zmienił i ostatecznie podopieczne Adriana Piankowskiego wywiozły z Grodziska jeden punkt.

– Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego spotkania. Dobrze rozpoczęłyśmy, strzeliłyśmy bramkę, niestety w naszej grze było spore zamieszanie co utrudniało nam wykańczanie akcji – powiedziała Dominika Janicka, napastniczka Królewskich – Szybko traciłyśmy piłkę, przeciwniczki tworzyły dużo sytuacji i oddawały dużo strzałów na naszą bramkę, ale nie miały szans w starciu z naszą bramkarką. Został nam teraz tydzień na poprawienie błędów i mecz z liderem.

29.05.2016 – godz. 13:00 (Grodzisk Mazowiecki)
20. kolejka III ligi kobiet (grupa mazowiecka)
Mazovia Grodzisk Mazowiecki – KS Królewscy Płock 1:1 (0:1)
Bramka: Daria Nowak (9)

KS Królewscy Płock: Marta Hućko – Olga Kamińska (45. Wiktoria Wiączek), Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska – Klaudia Stradomska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (41. Aleksandra Kujawska) – Dagmara Świt, Dominika Janicka (58. Alicja Jankowska), Daria Nowak (K).