27 lutego, 2024

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

MMKS Jutrzenka Płock zagra w I lidze !!!

3 min read

Piłkarki ręczne Jutrzenki Płock dość pechowo przegrały baraż o awans do I ligi z Sośnicą Gliwice. Jednak dzięki decyzji Komisji Ligi, podopieczne Jarosława Krzemińskiego zagrają w przyszłym sezonie na zapleczu PGNiG Superligi.

Przedstawiciele ZPRP na obradach dotyczących I ligi w dniu 14 czerwca podjęli decyzję o powrocie do 12 zespołów na tym szczeblu rozgrywek. W związku z takim ruchem, pierwszeństwo awansu miała właśnie MMKS Jutrzenka Płock oraz GUKS Dwójka Łomża, czyli odpowiednio zwycięzcy grupy łódzkiej i pomorskiej II ligi, a nie spadkowicze z I ligi – AZS AWF Warszawa i MTS Żory. Przypomnijmy, iż sportowo awans na zaplecze Superligi wywalczyły Sośnica Gliwice oraz Sparta Oborniki, które wygrały baraże mistrzów drugich lig.

Prezesi płockiego Klubu nie ukrywali, że głównym powodem wątpliwości odnośnie powrotu do I ligi były nie tylko problemy finansowe, ale także aspekty sportowe – Do awansu zabrakło tylko i wyłącznie szczęścia. Dlatego zaraz po zakończonym sezonie przeprowadziliśmy kilka rozmów w zespole, również z trenerami i naszymi sponsorami oraz partnerami biznesowymi odnośnie przyszłości. Założyliśmy sobie cel, że powrót za rok do I ligi musi być naszym celem dla pierwszej drużyny. Natomiast w tym roku tylko właśnie taka sytuacja, jaka miała miejsce, pozwoliła nam na wejście z czystą kartą do I ligi. Mam tutaj na myśli to, iż po prostu liga powraca do 12 ekip. Gdyby ktoś się nie zgłosił lub chciał oddać swoje miejsce, to z pewnością do I ligi nie chcielibyśmy wejść. W takim przypadku wygranie ligi II pozwoliło nam wywalczyć awans, tak to odbieramy. Ważne dla nas było także zapewnienie finansowania dla pierwszej drużyny nie naruszając budżetu grup młodzieżowych i to się udało – mówi Marcin Piechota, Wiceprezes ds. piłki ręcznej MMKS Jutrzenki Płock.

Rozgrywki I ligi to z pewnością większe wyzwanie i zderzenie z inną rzeczywistością. W przyszłym sezonie płocczanki czeka wiele ciekawych spotkań między innymi małe „derby” z SMS-em Płock, rywalizacja z Koroną Handball Kielce, czy też rewanż z SPR Sośnicą Gliwice. Stawkę pierwszoligowych ekip uzupełnią: SPR Olkusz, Sambor Tczew, MTS Kwidzyn, GUKS Dwójka Łomża, SKF Sparta Oborniki Wielkopolskie, MKS AZS UMCS Lublin, MKS Słupia Słupsk oraz spadkowicz z Superligi kobiet KPR Ruch Chorzów.

Jak kadrowo będzie wyglądał zespół Jutrzenki w następnym sezonie? Na tę chwilę wiadomo, że do pierwszej drużyny dołączy kilka juniorek. Niewykluczone także, że dojdzie ktoś spoza klubu. Do treningów od początku okresu przygotowawczego gotowe będą niemal wszystkie zawodniczki z wyjątkiem Dagmary Woźnicy, która niestety doznała zerwania wiązadeł krzyżowych w kolanie i czeka ją operacja oraz kilka miesięcy rehabilitacji. Do zdrowia wracają już za to Marta Pietrzak i Aleksandra Rędzińska.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.