Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Mon-Pol gra dalej!

2 min read

Koszykarki Mon-Polu już po dwóch meczach zapewniły sobie awans do II rundy fazy Play-Off. Po ubiegłotygodniowym pewnym zwycięstwie we własnej hali podopieczne Ireneusza Jasińskiego wygrały w Olsztynie 78-73. Znakomity występ odnotowała, wybrana do najlepszej piątki sezonu zasadniczego Lucyna Kotonowicz, która zdobyła dla swojego zespołu 24 punkty.

Płocczanki  świetnie zaczęły sobotni mecz.  Już po trzech minutach prowadziły 9:4, a w następnych fragmentach powiększały przewagę, by ostatecznie po pierwszej kwarcie prowadzić 24:12.

Nasze koszykarki  szły za ciosem i kilka chwil po rozpoczęciu drugiej odsłony prowadziły już 29:12. W tym momencie do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, którym udało się zmniejszyć straty do dziesięciu oczek. Druga kwarta do końca była dość wyrównana i ostatecznie do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 26:40.

Trzecia kwarta przyniosła kryzys w zespole Jasińskiego. Zdecydowanie lepsza gra olsztynianek, które po pięciu minutach gry przegrywały już tylko czterema punktami (43:47) przypomniała o klątwie jaka w tym sezonie prześladuje płocki zespół na wyjazdach. Tym razem jednak historia się nie powtórzyła. Płocczanki pozbierały się i zdołały utrzymać skromne prowadzenie. Wynik 54:57 pozostawiał jednak sporą niepewność  na dziesięć minut przed końcem meczu.

Ostatnia kwarta zgodnie z przewidywaniami przyniosła spore emocje.  Po czterech minutach gry gospodynie dopięły swego i wyrównały (63:63). Płocczanki odpowiedziały dwoma celnymi rzutami, by po chwili stracić aż 10 oczek z rzędu (73:67). Wielkie brawa należą się całemu zespołowi za to co stało się w następnych fragmentach. Podrażniony Mon-Pol całkowicie zdominował rywalki zdobywając do końca meczu 11 punktów, a nie tracąc żadnego i ostatecznie zwyciężył 73:78 zapewniając sobie awans do ćwierćfinałowej ósemki pierwszej ligi.

19.03.2016 – Olsztyn

I runda fazy play-off 1 ligi koszykówki kobiet

KKS Olsztyn – Mon-Pol Płock 73:78 (12:24, 14:16, 28:17, 19:21)

Mon-Pol:  Lucyna Kotonowicz 24, Justyna Pytlarczyk 13, Sylwia Janas 12, , Paulina Kutycka 8, Patrycja Rucińska 8, Karolina Sikorska 8, Agata Chaliburda 5, Marlena Deko.

***

W pozostałych meczach pierwszej rundy na uwagę zasługuje sensacyjne zwycięstwo Lidera Pruszków, który wyeliminował wicemistrza grupy A – Grot Alles Pabianice. W pozostałych zakończonych już rywalizacjach do ćwierćfinałów awansowały zespoły AZS Uniwersytet Warszawski, Politechnika Korona Kraków, ŁKS SMS Łódź i Uniwersytet Gdański. W pozostałych dwóch parach stan rywalizacji wynosi 1-1.

Rywalem Mon-Polu w drugiej fazie będzie zwycięzca pary Ostrovia Ostrów Wlk. – Tęcza Leszno. Zdecydowanym faworytem wydaje się być Ostrovia, która wygrała rywalizację w grupie B, jednak w drugim meczu w Lesznie niespodziewanie zwyciężyły koszykarki Tęczy, które wciąż zachowały szanse na awans.