Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Mon-Pol miażdży outsidera

2 min read

Zespół koszykarek płockiego Mon-Polu odniósł siódme zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach 1 ligi kobiet. Przeciwnik, którym był zespół SMS PZKosz II Łomianki nie miał w tym meczu nic do powiedzenia i musiał uznać zdecydowaną wyższość płocczanek, które wygrały 92:58.

Po raz kolejny najskuteczniejsze wśród płocczanek okazały się Lucyna Kotonowicz, Agata Chaliburda, które zdobyły po 20 punktów oraz Sylwia Janas – 15 punktów.

Pod nieobecność pierwszego trenera, który wyjechał na zgrupowanie do Zakopanego z zespołem juniorek, drużynę w meczu poporowadził jego asystent Michał Mrówczyński.  Nie było to jednak przeszkodą w utrzymaniu doskonałej passy we własnej hali i odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Zgromadzeni w hali kibice liczyli na pierwszy w tym sezonie wynik powyżej 100 punktów i było blisko. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty wydawało się, że nasze zawodniczki dadzą radę osiągnąć tą magiczną granicę, jednak o ostatecznym niepowodzeniu zadecydowało ostatnie pięć minut, kiedy zabrakło utrzymania dotychczasowej skuteczności.

Mecz od początku układał się po myśli naszej drużyny, która rozpoczęła od prowadzenia 7:0, a w następnych minutach powiększała przewagę. Po dziesięciu minutach Mon-Pol wygrywał 24:16, a po pierwszej połowie, dzięki znakomitej postawie w drugiej kwarcie, przewaga wzrosła już do 56:29 na korzyść płocczanek.

Druga część gry była już dużo spokojniejsza, ale zarówno trzecia jak i czwarta kwarta również zakończyły się zwycięsko dla Mon-Polu.

– Zespół z Łomianek należy do niewygodnych rywali – skomentowała po meczu Lucyna Kotonowicz – Są młode, wybiegane i nie mają nic do stracenia, dlatego też nigdy nie wiadomo czego sie po nich spodziewać. Założeniem na ten mecz była koncentracja od pierwszej minuty i narzucenie swojego stylu gry. Szybkie kontry, wiele przechwytow i gra zespolowa przyniosla nam zwyciestwo.

– Teraz czas zacząc wygrywać mecze wyjazdowe! Przed nami tez arcyważne mecze u siebie z Warszawą i Pabianicami. Jesli wszystko pójdzie po naszej myśli, a wierze w to ogromnie będziemy walczyź w play offach, a tam wszystko może się zdarzyć. Dziękujemy też za wsparcie i głośny doping kibicow! – zakończyła najskuteczniejsza w obecnych rozgrywkach zawodniczka Mon-Polu.

10.01.2015 – Płock – godz. 17:00

14 kolejka rozgrywek 1 ligi koszykówki kobiet

Mon-Pol Płock – SMS PZKosz II Łomianki 92:58 (24:16, 32:13, 21:17, 15:12)

Mon-Pol: Agata Chaliburda 20, Lucyna Kotonowicz 20, Sylwia Janas 15, Marlena Deko 13, Justyna Pytlarczyk 10, Paulina Kutycka 9, Karolina Sikjorska 5, Aleksandra Gruchot, Sylwia Gawska.

Kolejny mecz Mon-Pol rozegra w najbliższą sobotę w Pruszkowie z zespołem tamtejszego Lidera. Rywalki to beniaminek 1 ligi. Obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli, ale mają rozegrany jeden mecz więcej od płocczanek. Pierwszy mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszych koszykarek 69:29. Miejmy nadzieję, że doczekamy się zwycięstwa w meczu wyjazdowym. Do własnej hali Mon-Pol wraca 24 stycznia w meczu z drugim z beniaminków Basket 25 Bydgoszcz.