Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Mon-Pol zdemolował rywalki.

3 min read

Płockie koszykarki zakończyły dzisiaj pierwszą rundę rozgrywek 1 ligi. Dzięki zdecydowanej wygranej w meczu z Pszczółką AZS UMCS II powróciły na trzecie miejsce w tabeli. Najskuteczniejsze w płockim zespole Sylwia Janas i Lucyna Kotonowicz zapewniły Mon-Polowi ponad połowę punktów. W hali ZS nr 1 nie byliśmy świadkami wielkiego meczu, jednak płocczanki bezapelacyjnie pokazały swoją wyższość nad rywalkami.

Wynik otworzyła rzutem za 3 punkty Lucyna Kotonowicz, dla której dzisiejszy mecz miał szczególne znaczenie, bowiem w sezonie 2013/2014 obecna rozgrywająca Mon-Polu reprezentowała barwy lubelskiego zespołu. Rywalki zdołały dwukrotnie odpowiedzieć, po czym świetnie radząca sobie w Mon-Polu Lusia ponownie wyprowadziła płocki zespół na prowadzenie. Przez dziewięć minut pierwszej kwarty pomimo przewagi podopieczne Ireneusza Jasińskiego nie były w stanie odskoczyć rywalkom, które cały czas utrzymywały dwupunktową stratę. Dopiero w ostatnich fragmentach gry ze stanu 16:14 Kotonowicz i Sylwia Janas celnymi rzutami doprowadziły do wyniku 23:14.

Od tej pory przewaga Mon-Polu nie podlegała dyskusji. Płocczanki popełniały błędy, ale na słabego rywala dzisiejsza dyspozycja spokojnie wystarczyła. Chwilę po rozpoczęciu drugiej kwarty pierwsze punkty z gry zdobyła Karolina Sikorska. Przez kolejne dwie i pół minuty trwał festiwal nieskuteczności z obu stron, który przerwała skuteczna akcją Justyna Pytlarczyk, a przewaga płocczanek wynosiła już 13 punktów. W międzyczasie przy linii bocznej doszło do niefortunnego starcia Marleny Deko z rywalką, które zakończyło się groźnie wyglądającą kontuzją płocczanki. Deko nie pojawiła się już na parkiecie, a w najbliższych dniach czekają ją bardziej szczegółowe badania. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy sporo strat i indywidualnych błędów, ale nie wpływało to specjalnie na przewagę punktową, która wraz z końcową syreną wynosiła 11 punktów na korzyść Mon-Polu.

Wizyta w szatni pozytywnie wpłynęła na grę płockich koszykarek, które  trzecią kwartę wygrały 21:9. Dobrą grę oglądaliśmy zwłaszcza w ostatnich czterech minutach, podczas których od wyniku 37:28 Mon-Pol doprowadził do stanu 56:33. Płocczanki celnie rzucały i były bardzo skuteczne w zbiórkach zarówno w obronie jak i ataku.

Czwarta kwarta, a szczególnie ostatnie pięć minut przypominały kopanie leżącego. Mające zwycięstwo w kieszeni płocczanki powiększały przewagę, a kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkól nr 1 zastanawiali się czy zdołają zdobyć dwa razy więcej oczek niż rywalki. Na tak spektakularny wynik zabrakło już czasu, a Mon-Pol ostatecznie pokonał AZS UMCS II Lublin 82:47.

Zdaniem trenera, mimo robiącego wrażenie wyniku, nasze zawodniczki popełniały dziś zbyt wiele błędów. Pod tym względem mecz przypominał niedawne, mimialnie przegrane starcie z Uniwersytetem Gdańskim. Dzisiaj jednak rywal był słabszy , więc gorszy dzień nie zaważył na wyniku. Kolejne dobre zawody zagrała Sylwia Janas, która mimo słabszego początku była najskuteczniejsza na parkiecie. Kapitan Mon-Polu zdobyła dziś 26 punktów, dzięki czemu awansowała na czwarte miejsce najlepiej trafiających w I lidze. Kolejne 16 punktów dołożyła Lucyna Kotonowicz (szóste miejsce). Obie koszykarki zanotowały również najwięcej zbiórek: Janas 10, Kotonowicz 9. Dobre zawody zagrała też Karolina Sikorska, która zanotowała 13 punktów i 4 zbiórki, a przebywała na bosiku zaledwie 18 minut.

13.12.2015 – Płock – godz. 17:00

11 kolejka rozgrywek 1 ligi koszykówki kobiet

Mon-Pol Płock – Pszczółka AZS UMCS II Lublin 82:47 (23:14, 12:10, 21:9, 26:14)

Mon-Pol: Syylwia Janas 26, Lucyna Kotonowicz 16, Karolina Sikorska 13, Justyna Pytlarczyk 10, Agata Chaliburda 9, Patrycja Rucińska 8, Paulina Kutycka, Aleksandra Gruchot, Sylwia Gawska, Marlena Deko

Pszczółka: Aldona Morawiec 15, Kinga Piędel 9, Dominika Duraj 9, Dominika Poleszak 6, Magdalena Buksińska 3, Paulina Siudak 3, Aleksandra Kedzierska 2, Kaja Grygiel, Agnieszka Słoboda, Martyna Czop, Agata Smoleń, Paulina Grzymała

Kolejny mecz Mon-Pol rozegra dopiero po świątecznej przerwie. Za tydzień płocczanki pauzują, a 2 stycznia zagrają na wyjeździe z KKS Olsztyn. Rywalki tracą obecnie do naszego zespołu 2 punkty, ale w środę rozegrają zaległy mecz z Basketem Bydgoszcz. W przypadku wygranej olsztynianki zrównają się z Mon-Polem punktami. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem płocczanek 86:75.