27 lutego, 2024

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

MUKS Volley gra o II ligę.

2 min read

Siatkarki MUKS Volley Płock szlifują formę przed rozpoczynającym się jutro półfinałowym turniejem barażowym o awans do II ligi siatkówki kobiet.  O przepustkę do fazy finałowej płocczanki zagrają z Krótką Mysiadło i Wisłą Kraków.

Mimo , że do rozegrania są trzy turniejowe spotkania, trenerzy po konsultacjach zgodzili się na dwudniowy turniej. Zmagania zainauguruje mecz Volley Płock z gospodyniami – Krótką Mysiadło (piątek, godz. 19:00). Dzień później już o 11:00 Volley zmierzy się z Wisłą Kraków, a turniej zamknie spotkanie Krótkiej z Wisłą (sob. 17:00).

Dwa najlepsze zespoły awansują do fazy finałowej, gdzie wraz z czternastoma innymi drużynami będą rywalizować o cztery miejsca w II lidze. Faza finałowa zakłada rozegranie czterech czterozespołowych turniejów w formacie każdy z każdym. Promocję uzyska jedynie zwycięzca grupy.

Dobrej myśli jest szkoleniowiec płocczanek, który mówi nam: – Nie mamy nic do stracenia. Zespół z Mysiadła już znamy. W bezpośrednich pojedynkach ligowych górą były rywalki, ale w żadnym z tych spotkań moje podopieczne nie ustępowały możliwościami rywalkom. Ich przewagą było głównie doświadczenie, a to da się nadrobić. Zespół Wisły to rywal całkowicie dla mnie nieznany. Poza informacją, że w Wiśle gra obecnie, nasza wychowanka Aleksandra Olenderek, o rywalu nic nie wiemy. Dochodzą mnie jedynie słuchy , że krakowianki to zespół oparty na juniorkach, a więc również w zasięgu naszych dziewczyn, które przypominam dotarły do 1/2 finału MP juniorek.

Drużyna wystąpi w Mysiadle w najsilniejszym składzie. Pod znakiem zapytania stał występ jednej z liderek zespołu Kamili Marcinkowskiej, która przed trzema tygodniami skręciła staw skokowy, jednak fizjoterapeuci postawili ją na nogi i jak twierdzi trener Kamila jest obecnie w 98% gotowa do gry. Na turnieje barażowe do składu Volleya powrócą także dawno niewidziane Marlena Mokrzanowska i Aleksandra Olszowiec, kltóre przed sezonem z różnych przyczyn zrezygnowały z trenowania z zespołem.

Oprócz rywalizacji w Mysiadle, w siedmiu innych miastach odbędą się równoległe turnieje półfinałowe. Zwyciężczynie mazowieckiej III ligi Nike Ostrołęka zmierzy się z czwartym na Mazoszu KKS Kozienice oraz Jedynką Siewierz. Jak widać wszystkie cztery drużyny z Mazowsza trafiły do dwóch grup.

Kolejna faza odbędzie się w połowie maja. Gospodarze zostaną wyłonieni spośród ekip, które awansują do finałów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.