27 lutego, 2024

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

MUKS Volley w finale!

2 min read

Siatkarki MUKS Volley Płock zajęły drugie miejsce w rozegranym w Mysiadle półfinałowym turnieju barażowym o awans do II ligi PZPS. Podopieczne Jerzego Chęcińskiego wracają do Płocka z jedną wygraną i jedną przegraną, co wystarczyło do zapewnienia sobie udziału w dalszej fazie.

Płocczanki rozpoczęły turniej od meczu z gospodarzem i jednocześnie wicemistrzem mazowieckiej III ligi, zespołem Krótkiej Mysiadło. W obecnym sezonie obie drużyny spotkały się już dwukrotnie, ale za każdym razem górą były rywalki, które w październiku 2015 zwyciężyły u siebie 3-0, a w rewanżu w Płocku w dramatycznych okolicznościach pokonały naszą drużynę 3-2.

Mimo niekorzystnego bilansu, płocki zespół wierzył w siebie i zapowiadał nieustępliwą walkę o każdą piłkę. Niestety ambicja nie wystarczyła i górą w tym pojedynku ponownie okazał się bardziej doświadczony zespół z Mysiadła, który dość łatwo rozprawił się z młodą płocką drużyną 3-0 (25:10, 25:19., 25:12).

Kolejny mecz, rozegrany w sobotnie przedpołudnie miał więc zadecydować o dalszym „być albo nie być” płocczanek w finałowej walce o promocję do wyższej ligi. Drużyna z Krakowa była dla naszego sztabu wielką niewiadomą, gdyż oba zespoły nigdy ze sobą nie grały, a bank informacji na poziomie III ligi nie działa jeszcze zbyt skutecznie…

Pomimo presji i nieznajomości siły rywala, dziewczyny pokazały się z najlepszej strony i pewnie pokonały krakowianki w trzech setach, do 17, 22 i 23. Dzięki wygranej Volley powrócił do gry i czekał na wynik popołudniopwego starcia Wisły z Krótką. Aby płocczanki mogły grać dalej, Krótka musiała wygrać z Wisłą przynajmniej jednego seta. Patrząc na wcześniejsze wyniki, zadanie wydawało się proste, ale sport to sport, na radość było jeszcze zbyt wcześnie.

O 17:00 rozpoczął się decydujący mecz, który przyniósł nadspodziewanie wiele emocji. Gospodynie przegrały z Wisłą 2-3, ale na szczęście dla zespołu Jerzego Chęcińskiego wystarczyło to , aby obie drużyny z Mazowsza cieszyły się z awansu.

Faza finałowa zostanie rozegrana już za dwa tygodnie. MUKS Volley najprawdopodobniej zagra z Sandecją Nowy Sącz, UKS Lis Tuliszków oraz Burzą Borowa Wieś. Gospodarzem zmagań będzie Lis Tuliszków.

Do II ligi awans uzyskają jedynie zwycięzcy grup finałowych.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.