Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Pomarańczowe zwycięstwo w Płońsku

3 min read

Przed sezonem KS Królewscy Płock zmierzyli się w meczu sparingowym z DAF Płońsk. Porażka 0:2 w tamtym meczu nie miała żadnego znaczenia, bo był on tylko sprawdzianem założeń taktycznych i formy, którą piłkarki wypracowały w trakcie okresu przygotowawczego. W niedzielę natomiast doszło do powtórki tego starcia, tym razem obie ekipy rywalizowały już o ligowe punkty.

W 17. minucie Królewscy przegrywali 0:1. Po dośrodkowaniu z lewej strony, piłkę ręką w polu karnym zagrała Julia Mikołajewska, a sędzia podyktował rzut karny, który został skutecznie wykorzystany przez zawodniczkę gospodyń. Pomarańczowe nie podłamały się wydarzeniami na boisku i już cztery minuty później doprowadziły do remisu. Efektownym a zarazem skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisała się Daria Kusa.

Od początku drugiej połowy spotkania inicjatywa zdecydowanie należała do zawodniczek w pomarańczowych koszulkach. Płocczanki przypieczętowały okres swojej dobre gry w 54. minucie. Po dośrodkowaniu Aleksandry Kujawskiej z rzutu rożnego, Julia Mikołajewska skierowała głową piłkę do bramki przeciwnika. Podopieczne Adriana Piankowskiego do końca spotkania kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wywiozły z Płońska komplet punktów.

Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda, że popełniliśmy błąd we własnym polu karnym, który kosztował nas stratę bramki – mówi Julia Korga, obrończyni Królewskich – Pokazałyśmy się z dobrej strony, grałyśmy odważnie i spokojnie, dzięki czemu nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom długo gościć na naszej połowie i potrafiłyśmy utrzymać się przy piłce. Stwarzałyśmy niezłe sytuacje, nasza gra była płynna i dokładna. Mam nadzieję, że smak wygranej pozostanie z nami już do końca sezonu.

Dostałam nowe zadanie, zagrałam na nowej dla siebie pozycji. Myślę, że poradziłam sobie dobrze, chociaż wiem, że powinnam być trochę bardziej odważna i oddawać więcej strzałów na bramkę – dodaje Julia Nowak, napastniczka Pomarańczowych – Liczy się to, że poprawiłyśmy naszą grę od ostatniego spotkania z drużyną z Płońska, wyciągnęłyśmy z trenerem wnioski i cały czas pracujemy nad naszymi umiejętnościami. To był dobry mecz, kiedy straciłyśmy bramkę z rzutu karnego nie poddałyśmy się, głowy pozostały w górze, to bardzo ważne. Wspierałyśmy się razem podczas gry, zaczynamy tworzyć coraz lepszą drużynę.

W następnej kolejce Królewskich czeka mecz z wiceliderem tabeli, Wilgą Garwolin. Zapraszamy na trybuny Stadionu Miejskiego w Płocku w sobotę, 1 października, o godzinie 10.

25.09.2016 – godz. 11:00 (Stadion miejski w Płońsku)