17 kwietnia, 2024

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Pomarańczowe zwycięstwo w Płońsku

3 min read

Przed sezonem KS Królewscy Płock zmierzyli się w meczu sparingowym z DAF Płońsk. Porażka 0:2 w tamtym meczu nie miała żadnego znaczenia, bo był on tylko sprawdzianem założeń taktycznych i formy, którą piłkarki wypracowały w trakcie okresu przygotowawczego. W niedzielę natomiast doszło do powtórki tego starcia, tym razem obie ekipy rywalizowały już o ligowe punkty.

W 17. minucie Królewscy przegrywali 0:1. Po dośrodkowaniu z lewej strony, piłkę ręką w polu karnym zagrała Julia Mikołajewska, a sędzia podyktował rzut karny, który został skutecznie wykorzystany przez zawodniczkę gospodyń. Pomarańczowe nie podłamały się wydarzeniami na boisku i już cztery minuty później doprowadziły do remisu. Efektownym a zarazem skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisała się Daria Kusa.

Od początku drugiej połowy spotkania inicjatywa zdecydowanie należała do zawodniczek w pomarańczowych koszulkach. Płocczanki przypieczętowały okres swojej dobre gry w 54. minucie. Po dośrodkowaniu Aleksandry Kujawskiej z rzutu rożnego, Julia Mikołajewska skierowała głową piłkę do bramki przeciwnika. Podopieczne Adriana Piankowskiego do końca spotkania kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wywiozły z Płońska komplet punktów.

Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda, że popełniliśmy błąd we własnym polu karnym, który kosztował nas stratę bramki – mówi Julia Korga, obrończyni Królewskich – Pokazałyśmy się z dobrej strony, grałyśmy odważnie i spokojnie, dzięki czemu nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom długo gościć na naszej połowie i potrafiłyśmy utrzymać się przy piłce. Stwarzałyśmy niezłe sytuacje, nasza gra była płynna i dokładna. Mam nadzieję, że smak wygranej pozostanie z nami już do końca sezonu.

Dostałam nowe zadanie, zagrałam na nowej dla siebie pozycji. Myślę, że poradziłam sobie dobrze, chociaż wiem, że powinnam być trochę bardziej odważna i oddawać więcej strzałów na bramkę – dodaje Julia Nowak, napastniczka Pomarańczowych – Liczy się to, że poprawiłyśmy naszą grę od ostatniego spotkania z drużyną z Płońska, wyciągnęłyśmy z trenerem wnioski i cały czas pracujemy nad naszymi umiejętnościami. To był dobry mecz, kiedy straciłyśmy bramkę z rzutu karnego nie poddałyśmy się, głowy pozostały w górze, to bardzo ważne. Wspierałyśmy się razem podczas gry, zaczynamy tworzyć coraz lepszą drużynę.

W następnej kolejce Królewskich czeka mecz z wiceliderem tabeli, Wilgą Garwolin. Zapraszamy na trybuny Stadionu Miejskiego w Płocku w sobotę, 1 października, o godzinie 10.

25.09.2016 – godz. 11:00 (Stadion miejski w Płońsku)
4. kolejka III ligi mazowieckiej kobiet 2016/2017
DAF Płońsk – KS Królewscy Płock 1:2 (1:1)
Bramki dla Królewskich: Daria Kusa 21, Julia Mikołajewska 54.

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Kinga Sławińska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (77. Wiktoria Wiączek), Klaudia Stradomska, Aleksandra Kujawska (68. Natalia Romanowska), Julia Nowak (63. Dominika Janicka), Wiktoria Zielińska (55. Julia Korga).

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.