Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Porażka Królewskich. Loczki świętują awans

2 min read

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu w Płocku, piłkarki nożne Królewskich przegrały na boisku Stoczniowca z liderem rozgrywek – Loczkami Wyszków 0:3.

iestety, rywalki potwierdziły w tym meczu, iż ich pozycja w tabeli nie jest przypadkowa. Pomimo dobrej gry w wykonaniu Królewskich na początku spotkania, to przyjezdne jako pierwsze objęły prowadzenie, a następnie w pełni kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń.

Kilka minut po przerwie było już 0:2, a tuż przed końcem Loczki dobiły nasz zespół. Arbiter podyktował rzut karny i po jego skutecznym wykonaniu piłkarki z Wyszkowa mogły cieszyć się ze zwycięstwa oraz awansu do II ligi.

Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Dziewczyny z Wyszkowa w tym sezonie są bardzo bojowo nastawione, a dodatkowo motywował je fakt, że na naszym boisku mogą wywalczyć awans do II ligi – powiedział Adam Blidzewski, prezes Królewskich – Mieliśmy za mało atutów w ataku, popełnialiśmy proste błędy w wyprowadzeniu piłki, przez co często musieliśmy wracać do obrony i tracić siły. Przewaga fizyczna była po stronie Loczków, co bardzo utrudniało nam grę w pobliżu ich pola karnego. Czasami trudno też oszukać głowę i zmobilizować się w pełni jeśli tabela mówi, że nic już się nie ugra w mijającym sezonie. Mamy jeszcze jeden mecz do rozegrania, po nim dziewczyny dostaną wolne, a dla sztabu szkoleniowego zacznie się ciężka praca związana z poszukiwaniem nowych zawodniczek do zespołu.

W najbliższy weekend Królewscy rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie. Podopieczne Adriana Piankowskiego zagrają na wyjeździe z zespołem z Nasielska.

04.06.2016 – godz. 14:00 (Stadion Stoczniowca)