5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Święto piłki ręcznej plażowej w Płocku

4 min read

W najbliższy weekend 24-26 czerwca na płockiej starówce już po raz trzeci zawitają najlepsze drużyny piłki ręcznej plażowej, które będą walczyć w turnieju Beach Handball Płock.

Będzie to druga tegoroczna eliminacja mistrzostw Polski. W ostatnią sobotę i niedzielę w Inowrocławiu został rozegrany pierwszy turniej, który zdominowali zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock. Obrońcy tytułu w znakomitym stylu wygrali wszystkie mecze, nie tracąc ani seta.

– Turniej w Inowrocławiu ułożył się w 100 procentach po naszej myśli. Zrealizowismy plan założony przed turniejem – mówi Adrian Fiodor, kapitan BHT Auto Fourm Petry Płock.

Przed nami drugie zawody z cyklu mistrzostw Polski. Tradycyjnie w Płocku będą rywalizowały zespoły w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Podobnie jak w poprzednich latach, turniej odbędzie się w centrum miasta na rynku przed Ratuszem. W tegorocznej edycji wezmą udział aż 24 ekipy, w tym także z zagranicy.

– W Płocku chcemy umocnić się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Wyjedziemy z nastawieniem, aby wygrać turniej a przede wszystkim zająć najwyższe miejsce spośród polskich zespołów – dodaje Fiodor.

W rywalizacji mężczyzn do boju stanie łącznie 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Na płockiej starówce zagrają gospodarze turnieju – BHT Auto Forum Petra Płock oraz drugi zespół z rocznika 1997, a także: SPR Damy Radę InowrocławBHT Orły ŁódźFundacja Akademia Sportu BHT, BHT GRU Piotrków Trybunalski czy reprezentacja Polski do lat 16. W turnieju mężczyzn zobaczymy także czwartą ekipę finałów EBT 2016 TSHV Camelot z Holandii, reprezentację Norwegii oraz ukraiński Volyn z kilkoma reprezentantami kraju.

– Nastroje przed zawodami w Płocku są bojowe. Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli się zaprezentować przed naszymi kibicami. Na każdym turnieju towarzyszy nam grupa najwierniejszych fanów, nie ważne czy przychodzi nam grać w Polsce, Grecji czy Wyspach Kanaryjskich. Zdajemy sobie sprawę, że na starówce będzie bardzo duża liczba widzów i chcemy im pokazać plażówkę na najwyższym europejskim poziomie. Sami również nie możemy się doczekać, gdyż przed nami nowe wyzwania. W Płocku pojawią się zespoły z którymi do tej pory nie przyszło nam rywalizować, między innymi Ukraińcy czy Norwegowie, którzy od lat są w czołówce starego kontynentu – podsumowuje Fiodor.

Podział na grupy – Mężczyźni:

Grupa A:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. SPRP Damy Radę Inowrocław
3. BHT Orły Olsztyn
4. Polska U 16
5. TSHV Camelot (Holandia)

Grupa B:
1. Fundacja Akademia Sportu BHT
2. BHT GRU Piotrków Trybunalski
3. BHT Auto Forum Petra Płock 97
4. Norwegia
5. Volyn Ukraina

Równie interesująco zapowiada się rywalizacja kobiet. W imprezie weźmie udział aż 14 żeńskich zespołów, między innymi reprezentacja Norwegii oraz holenderski TSHV Camelot – brązowe medalistki ostatnich finałów nieoficjalnych klubowych mistrzostw Europy. Nie zabraknie także płockiego akcentu. Po roku przerwy na plaży zobaczymy także zawodniczki MMKS Jutrzenki Płock. Stawkę ekip uzupełniają: BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Red Hot Czili BukKS AP PoznańBHT SPR ROKiS RadzyminWestsite AmsterdamWarszawa SkładBHT GRU JUKO Piotrków TrybunalskiReflex AZS AWF Volkswagen Poznań, reprezentacja Polski do lat 16 oraz reprezentacje Holandii U-16 i U-18.

Podział na grupy – Kobiety:

Grupa A:
1. BHT Byczki Kowalewko Pomorskie
2. KS Red Hot Czili Buk
3. KS AP Poznań
4. BHT SPR ROKiS Radzymin
5. MMMS Jutrzenka Płock
6. Westsite Amsterdam (Holandia)
7. Holandia U 16

Grupa B:
1. Warszawa Skład
2. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski
3. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań
4. Polska U 16
5. Norwegia
6. Holandia U 18
7. TSHV Camelot (Holandia)

Początek imprezy na Starym Rynku już w piątek. Pierwszego dnia zorganizowany zostanie camp, w którym młodzi adepci plażówki będą mieli okazję spróbować swoich sił pod czujnym okiem zawodników BHT Auto Forum Petry Płock oraz turniej drużyn młodzieżowych. Wieczorem z kolei przy sztucznym oświetleniu zespoły narodowe Polski i Holandii zagrają dwa mecze towarzyskie.

W sobotę natomiast rozpoczną się rozgrywki fazy grupowej. Oficjalne rozpoczęcie turnieju nastąpi w samo południe. W niedzielę dokończenie zmagań w grupach a od godz. 13:00 drużyny przystąpią do zmagań w fazie pucharowej. Finały w kategorii kobiet i mężczyzn zaplanowano na godz. 17:00.

Harmonogram Beach Handball Płock 2016:

Piątek 24.06.2016:
12:00 – 14:00 Camp dla dzieci prowadzony przez zespół BHT Auto Forum Petra Płock
14:00 – 18:00 Turniej drużyn młodzieżowych
21:00 Towarzyski Mecz Seniorskich Reprezentacji Kobiet: Polska – Norwegia
21:30 Towarzyski Mecz Seniorskich Reprezentacji Mężczyzn: Polska – Norwegia

Sobota 25.06.2016:
9:00 – 22:00 rozgrywki grupowe
12:00 oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski

Niedziela 26.06.2016:
9:00 – 13:00 rozgrywki grupowe
13:00 – 16:30 rozgrywki finałowe (półfinały, mecze o miejsca V-XI)
17:00 – 18:00 finały kategorii Kobiet i Mężczyzn

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.