5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Udana inauguracja Królewskich

2 min read

Piłkarki nożne KS Królewskich Płock mają za sobą pierwszy mecz o punkty w nowym sezonie III ligi mazowieckiej. Na początek podopiecznym Adriana Piankowskiego przyszło zmierzyć się na wyjeździe z przedostatnim zespołem poprzednich rozgrywek, Pogonią Siedlce.

Płocczanki przystąpiły do niedzielnego spotkania w nieco zmienionym składzie w porównaniu z minionym sezonem. W przerwie między rozgrywkami z klubu odeszły cztery zawodniczki, a w ich miejsce pojawiło się aż dziewięć nowych piłkarek. Niektóre z nich dołączyły do zespołu dopiero w ostatnim tygodniu.

Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu cennego inauguracyjnego zwycięstwa. Wynik meczu w Siedlcach otworzyła już w drugiej minucie Klaudia Stradomska. Z kolei po zmianie stron na listę strzelców wpisały się także Natalia Borowska oraz Aleksandra Kujawska i Pomarańczowe mogły wracać do Płocka z pierwszym w tym sezonie kompletem punktów.

Królewscy rozegrają tej jesieni jeszcze osiem ligowych spotkań. Najbliższy z nich już w sobotę, 10 września, na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego. Wówczas płockie futbolistki podejmą zespół Zamłynie Radom. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 10.

III liga kobiet 2016/2017 – tabela, wyniki, terminarz.

03.09.2016 – godz. 14:00 (Siedlce)
1. kolejka III ligi mazowieckiej kobiet
Pogoń Siedlce – KS Królewscy Płock 0:3 (0:1)
Klaudia Stradomska 2, Natalia Borowska 65, Aleksandra Kujawska 77.

KS Królewscy Płock (ustawienie wyjściowe): Marta Hućko – Kinga Sławińska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska, Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska, Daria Kusa, Aleksandra Kujawska, Natalia Romanowska, Wiktoria Zielińska.

Pozostałe wyniki 1. kolejki III ligi mazowieckiej kobiet:
Mazovia Grodzisk Mazowiecki – DAF Płońsk 3:3
Żbik Nasielsk – Wilga Garwolin 0:6
Zamłynie Radom – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3
Tygrys Huta Mińska – Start Otwock 2:0

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.