Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Udany koniec sezonu w wykonaniu Królewskich

3 min read

Piłkarki nożne KS Królewskich Płock zakończyły w sobotę swój najdłuższy w historii sezon ligowy. W ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek podopieczne Adriana Piankowskiego pokonały na wyjeździe Żbik Nasielsk 1:0.

Już po kilku początkowych minutach spotkania było wiadomo po czyjej stronie będzie leżała inincjatywa i kto będzie miał większą przyjemność z gry. Drużyna z Nasielska pełniła raczej rolę przeszkadzającej i wybijającej z rytmu, natomiast pomarańczowe konsekwentnie realizowały swoje zadania, co przyniosło zamierzony skutek już w 21. minucie. Wtedy to po rzucie rożnym Alicja Jankowska zdobyła pierwszego gola meczu.

Przez całe spotkanie dużym wyzwaniem dla zawodniczek Królewskich było opanowanie futbolówki, która ciągle płatała figle odbijając się w dziwny i zaskakujący sposób od nierówności boiska. Mogło to być szczególnie niebezpieczna dla bramkarki Marty Hućko, którą zespół Królewskich bardzo często wykorzystuje do rozegrania piłki. Do tego, pierwszą połowę nasze zawodniczki grały pod bardzo silny wiatr, co dodatkowo utrudniało konstuowanie składnych akcji. W pierwszych 40 minutach motorem napędowym zespołu z Płocka była Aleksandra Kujawska, która po prawej stronie boiska robiła dużo zamieszania w szeregach rywalek.

W drugiej połowie piłkarki Żbika nie oddały żadnego uderzenia, które mogłoby zagrozić bramce Królewskich. Przyjezdne stworzyły natomiast kilka dobrych, bramkowych sytuacji, szczególnie dzięki bardzo aktywnej grze w ataku Julii Mikołajewskiej. Więcej goli jednak nie padło. Płocczanki nie dopuściły do ani jednej sytuacji, która dawałaby szanse miejscowym na zmianę niekorzystnego dla nich wyniku i odniosły skromne, ale zasłużone zwycięstwo.

Tym samym, Królewscy z dorobkiem 41 punktów ukończyli ligowe zmagania na 4 miejscu z bilansem 13 zwycięstw, 2 remisów i 7 porażek.

Mecz w Nasielsku był nie tylko ostatnim w sezonie, ale także kończącym przygodę niektórych zawodniczek Królewskich. Drużynę czekają dosyć poważne zmiany personalne. Już teraz poszukujemy dziewczyn, które wniosłyby nową energię, umiejętności i uzupełniłyby kadrę seniorek. Wszystkie dziewczyny chcące spróbować swoich sił w piłce nożnej serdecznie zapraszamy – mówi Adrian Piankowski, trener KS Królewskich Płock – Na co będzie stać zespół po przerwie wakacyjnej dowiemy się pod koniec sierpnia, gdy rozpocznie się kolejny sezon III ligi mazowieckiej kobiet.

Ostatni mecz w sezonie wypadł dobrze. Chciałyśmy go wygrać za wszelką cenę i to się udało – dodaje Aleksandra Kujawska, napastniczka Królewskich – Mimo wygranej mam mały niedosyt co do wyniku spotkania. Miałyśmy kilka naprawdę dogodnych sytuacji, gdzie mogłyśmy podwyższyć wynik i dać odpocząć naszym obrończyniom, które naprawdę wykonały kawał dobrej roboty asekurując nasze straty. Teraz czas skupić się nad nowym sezonem i przygotowaniami do niego.

3 liga mazowiecka kobiet – tabela, wyniki, terminarz.

11.06.2016 – godz. 11:00 (Nasielsk)