5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Volley przed decydującą batalią!

3 min read

Od piątku do niedzieli w Tuliszkowie siatkarki Volley Płock walczyć będą w decydującym o awansie do II  ligi turnieju barażowym. Rewelacyjnie spisujące się przez całe rozgrywki podopieczne Jerzego Chęcińskiego w swoim debiutanckim sezonie mają szansę na sukces, który nawet im, kilka miesięcy temu wydawał się poza zasięgiem.

Mimo zdobycia brązowych medali na Mazowszu, cel którym była II liga nadal wydawał się daleki do osiągnięcia. Ze względu jednak na wolne miejsca w półfinałowych grupach barażowych płocczanki otrzymały zaproszenie na turniej w Mysiadle. Tam siatkarki z Płocka pokonały Wisłę Kraków i uzyskały miejsce w grupie finałowej. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z Sandecją Nowy Sącz, Lisem Tuliszków i Burzą Mikołów. Cztery zespoły powalczą o jedno premiowane awansem miejsce w II lidze kobiet.

– Wszystkie drużyny na tym etapie prezentują zbliżone umiejętności, dlatego jedziemy pełni wiary, że może się udać – powiedział w rozmowie z nami Jerzy Chęciński – szkoleniowiec zespołu – Nie mamy ciśnienia, jeśli się nie uda – spróbujemy za rok. Mamy młody zespół, większość dziewczyn to juniorki, które zresztą w tym roku dotarły do fazy półfinałowej Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Tak jak w całym sezonie tak i przed tym turniejem nie jesteśmy w stanie ocenić siły rywalek, bowiem to nasz debiut wśród seniorek i z każdym kolejnym przeciwnikiem mierzymy się po raz pierwszy. Po naszej stronie jest ambicja dziewczyn i ich niemałe umiejętności, to czego nam brakuje to doświadczenie.

Kilka słów o rywalach naszego zespołu:

Sandecja Nowy Sącz – na pierwszy rzut oka wydaje się faworytem. Grupa małopolska,  którą nowosądecczanki wygrały jest najliczniejsza spośród wszystkich szesnastu. Nie zapominajmy jednak, że Volley zmierzył się w turnieju półfinałowym z trzecią w Małopolsce Wisłą Kraków i bez kłopotu wygrał w trzech setach. W poprzednim etapie gier barażowych Sandecja miała tylko jednego rywala – MOSiR Jasło. W bezpośredniim meczu na własnym parkiecie zwyciężyła 3-1, ale mecz nie miał znaczenia, bowiem obie ekipy i tak miały zapewniony awans do finałów.

UKS Lis Tuliszków – gospodarz turnieju, który w tym sezonie zajął drugie miejsce w Wielkopolsce, a następnie wygrał turniej półfinałowy w Mogilnie pokonując tamtejszy Sokół 3-2 i Gryf Szczecinek 3-0.

KS Burza Borowa Wieś (Mikołów) –  Zespół z Mikołowa zajął drugie miejsce w silnie obsadzonej grupie śląskiej. Wyprzedził w tabeli m.in. Jedynkę Siewierz, z którą z kolei w półfinałach nie poradziły sobie dziewczyny z Nike Ostrołęka – zwycięzcy ligi mazowieckiej. W pierwszym turnieju barażowym Burza wyeliminowała UKS 06 Katowice, ale musiała uznać wyżosć Impelu II Wrocław.

Rywalki są silne i ograne, ale przy odpowiedniej motywacji nasze siatkarki są w stanie sprawić niespodziankę, bo w tym sezonie zaskoczyły nas już niejednokrotnie. Wiele będzie zależało od postawy liderek naszego zespołu m.in. Kamili Marcinkowskiej czy Oli Koperskiej.

 – Ten rok już teraz zaliczamy do udanych, ale jest niedosyt po przegranych w sezonie zasadniczym meczach z Mysiadłem i Ostrołęką. – komentuje Ola Koperska – W ostatnim czasie ciężko trenowałyśmy, jesteśmy w bardzo dobrej formie i mamy nadzieję na awans do II ligi. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, ale wysiłek włożony w treningi powinien zaowocować. To gdzie jesteśmy zawdzięczamy naszym trenerom, którzy potrafią wyzwolić z nas wielkie zaangażowanie…

Pierwsze mecze już w piątek, poniżej szczegółowy terminarz turnieju:

piątek 13 maja:

18:00 Lis Tuliszków – Burza Borowa Wieś

20:30 Volley Płock – Sandecja Nowy Sącz

sobota 14 maja:

18:00 Burza Borowa Wieś – Sandecja Nowy Sącz

20:30 Lis Tuliszków – Volley Płock 

niedziela 15 maja:

10:00 Volley Płock – Burza Borowa Wieś

12:30 Sandecja Nowy Sącz – Lis Tuliszków

Do II ligi awans wywalczy jedynie zwycięzca turnieju. Oprócz naszej grupy w grze pozostało jeszcze 12 drużyn podzielonych na kolejne trzy grupy. W II lidze czekają więc tylko cztery wolne miejsca… My wierzymy w końcowy sukces płockich siatkarek.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.