Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Jutrzenka przegrywa awans po rzutach karnych

2 min read

Piłkarki ręczne MMKS Jutrzenki Płock nie zagrają w przyszłym sezonie I ligi. W drugim barażowym meczu o awans do 1 ligi kobiet podopieczne Jarosława Krzemińskiego przegrały po rzutach karnych z zespołem SPR Sośnica Gliwice (16:13, 23:24). Rewanż dostarczył wielkich emocji i dramaturgii.

Stawkę spotkania czuć było już od pierwszych sekund. Obie drużyny grały niezwykle nerwowo, a sam początek meczu obfitował w masę prostych błędów i strat. Przez pierwszy kwadrans wynik oscylował wokół remisu, a żadna ze stron nie potrafiła odjechać na choćby dwa trafienia (w 15. min było 7:7). W 20. minucie Jutrzenka objęła pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie po bramce Marty Krysiak (8:7). Od tego momentu nasze zawodniczki przejęły inicjatywę na boisku, szybko wypracowywujac przewagę trzech goli (12:9), którą ostatecznie dowiozły do końca pierwszej połowy (16:13).

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Sośnica. Dzięki trzem trafieniom z rzędu, gliwiczanki już po czterech minutach odrobiły straty (16:16). Co prawda minutę później gospodynie za sprawą Marty Krysiak odzyskały prowadzenie (17:16), ale tylko na moment. Kolejny fragment gry wyraźnie należał do zespołu gości, który skrzętnie wykorzystał niemoc płocczanek w ofensywie. Na kwadrans przed końcem rywalki prowadziły 20:17.

Podopieczne Jarosława Krzemińskiego dzielnie walczyły o odwrócenie losów rywalizacji. Gospodynie wyprowadziły trzy skuteczne ciosy (trafiały kolejno: Krysiak, Stasiak i Pawłowska) i dzięki temu w 50. minucie ponownie zrobił się remis (20:20). W emocjonującej końcówce lepsze i skuteczniejsze okazały się jednak przyjezdne, które w regulaminowym czasie gry wygrały 24:23. Ten wynik sprawił, że o awansie miały zadecydować rzuty karne.

A w nich wojnę nerwów lepiej wytrzymały gliwiczanki i to one zagrają w następnym sezonie na zapleczu Superligi.

21.05.2016 – godz. 14:30 (Hala SP nr 16 w Płocku)