5 grudnia, 2023

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

II liga nie w tym roku… Volley przegrywa drugi mecz.

2 min read

Siatkarki MUKS Volley nie dały rady podnieść się po wczorajszej porażce z Sandecją i dzisiaj w takim samym stosunku przegrały z gospodyniami turnieju UKS Lis Tuliszków. Dla podopiecznych Jerzego Chęcińskiego oznacza to odłożenie marzeń o awansie do II ligi kobiet przynajmniej do przyszłego roku…

W dzisiejszym meczu rywalkom udało się narzucić swój styl gry niemal od samego początku. Dwie pierwsze odsłony toczyły się przy nieustannym prowadzeniu drużyny z Tuliszkowa, która wykorzystała wszystkie mankamenty w grze płocczanek. Zespół z Tuliszkowa dość swobodnie wygrał pierwszego seta do 17, a w drugim przy nieco większym oporze ze strony płocczanek zwyciężył do 20.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, w którym obie drużyny od początku zmieniały się na prowadzeniu. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była gra na przewagi, którą lepiej psychicznie wytrzymały siatkarki Volley wygrywając ostatecznie 29:27.

Czwarta odsłona podobnie do trzeciej długo toczyła się przy minimalnym prowadzeniu raz jednej raz drugiej drużyny. Kiedy wydawało się, że pojawiają się szansę na doprowadzenie do tie-breaka i szczęśliwy finał przycisnęły gospodynie, które w końcowej fazie seta zdołały odskoczyć na kilka punktów i w rezultacie wygrać do 18.

– Oba mecze (dzisiejszy i wczorajszy z Sandecją) pokazały , że nie jesteśmy jeszcze gotowi na II ligę. – powiedział po meczu Jerzy Chęciński, szkoleniowiec zespołu – Największym brakiem naszego zespołu jest obrona. Wiele razy gubiliśmy się na przyjęciu, co spowodowało niepotrzebne straty punktowe. Nie jestem również zadowolony z zagrywki. Wiele straconych piłek w tym elemencie nie moglo nie przełożyć się na wynik końcowy. Pozostał nam mecz o trzecie miejsce, a w następnym sezonie będziemy próbować ponownie. Mimo wszystko nie mam pretensji do dziewczyn. Awans byłby wielkim sukcesem, ale pamiętajmy, że ten sezon to nasz debiut wśród seniorek, jesteśmy absolutnym beniaminkiem, a dziewczyny zaszły tak daleko i za to im dziękuję.

W drugim meczu Sandecja Nowy Sącz pokonała Burzę Borowa Wieś 3-2 i jutro rozegra decydujący o awansie mecz z Lisem Tuliszków.

W niedzielę o 10:30 płocczanki zmierzą się z Burzą – czyli wicemistrzem grupy śląskiej. Stawką meczu będzie już tylko honor, bowiem najważniejsze rozstrzygnięcia zapadną w ostatnim meczu pomiędzy Lisem, a Sandecją. Na mecz płocczanek ponownie zapraszamy do naszej relacji LIVE (niedziela, godz. 10:30)

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.