17 kwietnia, 2024

Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

Jutrzenka przegrywa awans po rzutach karnych

2 min read

Piłkarki ręczne MMKS Jutrzenki Płock nie zagrają w przyszłym sezonie I ligi. W drugim barażowym meczu o awans do 1 ligi kobiet podopieczne Jarosława Krzemińskiego przegrały po rzutach karnych z zespołem SPR Sośnica Gliwice (16:13, 23:24). Rewanż dostarczył wielkich emocji i dramaturgii.

Stawkę spotkania czuć było już od pierwszych sekund. Obie drużyny grały niezwykle nerwowo, a sam początek meczu obfitował w masę prostych błędów i strat. Przez pierwszy kwadrans wynik oscylował wokół remisu, a żadna ze stron nie potrafiła odjechać na choćby dwa trafienia (w 15. min było 7:7). W 20. minucie Jutrzenka objęła pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie po bramce Marty Krysiak (8:7). Od tego momentu nasze zawodniczki przejęły inicjatywę na boisku, szybko wypracowywujac przewagę trzech goli (12:9), którą ostatecznie dowiozły do końca pierwszej połowy (16:13).

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Sośnica. Dzięki trzem trafieniom z rzędu, gliwiczanki już po czterech minutach odrobiły straty (16:16). Co prawda minutę później gospodynie za sprawą Marty Krysiak odzyskały prowadzenie (17:16), ale tylko na moment. Kolejny fragment gry wyraźnie należał do zespołu gości, który skrzętnie wykorzystał niemoc płocczanek w ofensywie. Na kwadrans przed końcem rywalki prowadziły 20:17.

Podopieczne Jarosława Krzemińskiego dzielnie walczyły o odwrócenie losów rywalizacji. Gospodynie wyprowadziły trzy skuteczne ciosy (trafiały kolejno: Krysiak, Stasiak i Pawłowska) i dzięki temu w 50. minucie ponownie zrobił się remis (20:20). W emocjonującej końcówce lepsze i skuteczniejsze okazały się jednak przyjezdne, które w regulaminowym czasie gry wygrały 24:23. Ten wynik sprawił, że o awansie miały zadecydować rzuty karne.

A w nich wojnę nerwów lepiej wytrzymały gliwiczanki i to one zagrają w następnym sezonie na zapleczu Superligi.

21.05.2016 – godz. 14:30 (Hala SP nr 16 w Płocku)
II mecz barażowy o awans do 1 ligi piłki ręcznej kobiet
MMKS Jutrzenka Płock – SPR Sośnica Gliwice 23:24 (16:13), rzuty karne: 3:4

MMKS Jutrzenka Płock: Marta Pietrzak, Aneta Chodań, Julia Prus, Justyna Brudzyńska – Marta Krysiak 6, Katarzyna Homonicka 4, Paulina Zaremba 4, Raquel Suarez Ramos 4, Paulina Salamandra 4, Aleksandra Stasiak 2, Dagmara Woźnica 1, Aleksandra Pawłowska 1, Aleksandra Dudek, Kamila Wójciak, Marta Żuchewicz, Marlena Muras.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.